The place where you can find inspirations


Taśmy spinające czyli jak dobrze zabezpieczyć ładunek

07/12/2018 9:23 am Łukasz Robak


Taśmy spinające czyli jak dobrze zabezpieczyć ładunek

Firma Jatex, jako producent pasmanterii skupia się na tworzeniu szerokiego asortymentu  pasmanteryjnego. Jako, że sami wysyłamy towar naszym klientom i pakujemy przesyłki, stad wiemy jak ważne jest ich właściwe zapakowanie.

Kiedy pojawiły się pytania o produkty tego typu, wychodząc naprzeciw naszym Klientom, poszerzyliśmy asortyment o taśmy spinające do zabezpieczania towaru, ładunku na palecie.

Taśma spinajaca krążek

W naszej ofercie posiadamy wszystko to, co jest potrzebne czyli taśmy, narożniki, klamerki, zapinki no i oczywiście najważniejsze czyli napinacze.

Podstawową zasadą dobrze zabezpieczonego towaru jest jego prawidłowe zamocowanie, przy użyciu taśm spinających do spięcia, narożników w celu ochrony krawędzi ładunku czy to pakowanego w kartony czy bezpośrednio na elemencie, który ma być zabezpieczony. Ważne jest aby siła naciągu była wystarczająca do utrzymania ładunku na palecie a jednocześnie nie powodowała jego uszkodzenia. Często jesteśmy tego świadkami odbierając dostarczony towar, który wcześniej był niewłaściwie zabezpieczony.

Efekt zbyt mocnego spięcia kartonów i braku narożników

 wystarczyło zastosować narożnik a karton byłby cały:)

Stosowanie taśm spinających wymagane jest praktycznie w każdej branży i ma zastosowanie  w wielu rodzajach transportu, począwszy od samochodowego, kolejowego, morskiego na lotniczym kończąc.

Stąd w naszej ofercie znajdziecie Państwo takie produkty jak: taśma polipropylenowa, poliestrowa i potrzebne do zabezpieczenia ładunku akcesoria.