Miejsce gdzie możesz znaleźć inspiracje


Nowy trend zdobniczy – taśmy rypsowe

16.11.2016 13:22 Wojciech Lindert


Zastosowanie taśmy rypsowej

Koniec roku to okres obfitujący w różnego rodzaju wydarzenia targowe w wielu branżach. Tak też jest w branży meblarskiej, która jest jednym z większych odbiorców produktów firmy JATEX. Listopad to miesiąc w którym odbywają się jedne z największych targów wzornictwa meblarskiego w ciągu całego roku. Wśród nich są takie targi jak: ORGATEC w Kolonii (Niemcy), DOMOTEX w Hanowerze (Niemcy), imm cologne w KoloniI (Niemcy), Maison & Objet w Paryżu (Francja).Meble które wystawiane są na tych targach kreują trendy wzornictwa na najbliższe miesiące. Z tego powodu czołowe firmy meblarskie przygotowują się do nich bardzo rzetelnie i są one dla nich bardzo istotne. Przygotowania te rozpoczynają się duże wcześniej. Aby pozostawać na TOPie, praktycznie powrót z poprzedniej edycji jest jednoczesnym początkiem opracowywania modeli na następne targi.

Produkcja mebli to proces wieloetapowy. Od wstępnego zaprojektowania mebli, poprzez dobranie odpowiednich surowców po testy materiałowe aż do przeprowadzenia produkcji prototypowej. Nim prototyp wejdzie do stałej produkcji jeszcze wielokrotnie zostanie zmieniony oraz skorygowany. Firma JATEX stara się być z producentami mebli już od samego początku, czyli etapu projektowania. W tym celu nawiązuje kontakty z działami projektowymi oraz projektantami mebli. Właśnie podczas rozmowy z projektantami pojawił się temat taśmy tkanej, o splocie rypsowym, która powinna posiadać wysokie walory wytrzymałościowe nie tracąc przy tym na walorach estetycznych. Jak się okazało po analizie rynku, taśma spełniająca takie warunki nie jest dostępna w szerokiej sprzedaży. Co prawda dostępne są taśmy o określonym splocie, ale ich wytrzymałość pozostawia wiele do życzenia i nie spełnia potrzeb przemysłu meblarskiego. Taka sytuacja na rynku skłoniła firmę JATEX do opracowania taśmy o parametrach które będą satysfakcjonować klienta. Po przeprowadzeniu prób i rozmowie z klientami udało się stworzyć taśmę rypsową spełniającą wszystkie kryteria stawiane przez producentów. Taśma rypsowa produkowana przez JATEX jest bardzo gęsta co sprawia że jest wytrzymała na obciążenia poprzeczne, występuje w bardzo bogatej kolorystyce. Dzięki zastosowaniu charakterystycznego splotu, taśma ta ma zastosowanie w widocznych elementach mebli takich jak poduszki sof lub krzeseł w których pełni funkcję ozdobną.

Projektanci mebli w ozdobnych taśmach rypsowych widzą wyłaniający się nowy trend we wzornictwie meblarskim. Najbliższe targi będą doskonałym sprawdzianem dla tego typu zdobień. Wszystko wskazuje na to że po targach taśmy rypsowe na stałe wejdą do gamy dodatków ozdobnych mebli tapicerowanych i będą stosowane w masowej produkcji.

tu znajdziesz szczegółowe informacje o produkcie