Miejsce gdzie możesz znaleźć inspiracje


Uchwyty transportowe - przewaga nad konkurencją w branży stolarki okiennej

20.12.2016 11:44 Sabina Głogowska


Uchwyty transportowe - przewaga nad konkurencją w branży stolarki okiennej

Identyfikując potrzeby dystrybutorów stolarki okiennej stworzyliśmy produkt, którego zadaniem jest w znaczący sposób ułatwić transport i montaż okien.

Będąc producentem taśm tkanych znaleźliśmy nowe zastosowanie dla taśmy nośnej będącej w stałej naszej produkcji. Dotychczasowo zaopatrywali się w nią producenci plecaków, mebli czy wózków. Po zastosowaniu kilku dodatkowych czynności stworzyliśmy nowy produkt i dotarliśmy z nim do producentów stolarki okiennej. 

Uchwyt transportowy

W procesie produkcyjnym, okna transportowane są za pomocą wózków, przyssawek itp. Taśma nośna cięta na gorąco na odpowiedniej długości odcinki, doskonale sprawdza się przy przenoszeniu, transportowaniu okien. Oczywiście po zamontowaniu podkładki i wkrętu. Procedura montażu jest bardzo prosta. Uchwyt w procesie produkcyjnym wkręcany jest do profilu okiennego i pozostaje tam również po zamontowaniu okien, nie wymagając demontażu. Po pierwsze jest to bardzo tani sposób na przenoszenie, a ponadto - to ukłon w stronę montażystów, ponieważ to oni wykorzystują ten element. Nie wymaga żadnych dodatkowych czynności a jakie ułatwienie niosące za sobą ogromne korzyści. W skali przemysłowej stosowane są inne metody transportowania okien (dźwig itp.), natomiast w przypadku indywidualnych odbiorców to proste i tanie rozwiązanie. Jest to istotny element dla dystrybutora okien, który kierując się wygodą pracy montażystów wybiera korzystniejsze rozwiązanie – produkt z gotowym uchwytem.

   

Podwnięcie

Uchwyt może być wykonany zarówno z taśmy tkanej polipropylenowej jak i z taśmy poliestrowej preferowanej szerokości. Nie bez znaczenia jest także długość pętli, dopasowana do potrzeb klientów w tym zakresie. Proponujemy standardowe 40cm jak i dłuższe stosowane przy większych obciążeniach - 60cm. Aby zwiększyć wytrzymałość uchwytu, zastosowane zostało podwinięcie zakończenia pętli i zamocowanie wkrętu przez cztery warstwy odcinka taśmy. Proponujemy naszym klientom z branży okiennej również taśmę nośną w odcinkach, ciętą na gorąco wraz z wykonanym otworem, przeznaczonym do zamontowania samodzielnie wkrętu w procesie produkcji. 

Uchwyty transportowe stosowane w początkowym okresie przede wszystkich w transporcie okien pcv, znalazły z czasem zastosowanie również w bramach garażowych czy roletach okiennych.  Wciąż poszukujemy nowych zastosowań dla produktu, może i Ty znajdziesz zastosowanie dla uchwytów w swojej firmie. 

 tu znajdziesz szczegółowe informacje o produkcie