Hier findet man Inspirationen


Sznurki pasmanteryjne i ich szerokie zastosowanie

10.12.2018 12:50 Sabina Głogowska


Sznurki pasmanteryjne i ich szerokie zastosowanie

Sznurki możemy odnaleźć w wielu produktach  zarówno jako walor ozdobny produktu końcowego np. zastosowanie w dywanach, pufach jak i usztywnienie czy wzmocnienie – stosowane w meblach tapicerowanych, torebkach czy wózkach.

Znaczenie dla naszych Klientów ma użyty do produkcji surowiec i tak nasza firma Jatex – producent pasmanterii produkuje szeroki wachlarz sznurków, zarówno ze względu na ich docelowe zastosowanie jak i walory estetyczne. Wykonujemy sznurki poliestrowe, polipropylenowe a także nasz ostatnio używany surowiec do produkcji sznurka to przędza bawełniana.

Również zróżnicowanie powoduje rdzeń, którego zastosowanie ma znaczenie dla wytrzymałości oraz elastyczności sznurka, co ze względu na produkt końcowy będzie miało znaczenie przy wyborze właściwego rodzaju.  

Ostatnio bardzo popularne sznurki używane w rękodzielnictwie to sznurki bawełniane, wykonywane są w wielu kolorach a także w  różnych średnicach. Nasi klienci wykonują z nich piękne produkty dekoracyjne urozmaicające wnętrza domów a także akcesoria codziennego użytku.