Miejsce gdzie możesz znaleźć inspiracje


Materiały wykorzystywane podczas produkcji odzieży

07.03.2019 14:06 jslowik


Materiały wykorzystywane podczas produkcji odzieży

Proces produkcji odzieży w zależności od jej typu jest mniej lub bardziej pracochłonny. Najpierw trzeba odpowiednio wykonać projekt uwzględniający dokładne wymiary, by móc przejść do jego realizacji. Poza standardowymi materiałami niezbędne są również dodatkowe artykuły spełniające bardzo istotne funkcje w danym elemencie ubioru. Są to między innymi zamki pasmanteryjne łączące ze sobą dwie części tkaniny, czy guma tkana pełniąca rolę ściągacza dostępne w niemal każdej hurtowni oferującej produkty pasmanteryjne.

Elementy stanowiące estetyczne połączenia materiałów

Podczas projektowania elementów garderoby dokłada się wszelkich starań, aby stanowiły one połączenie estetycznego wyglądu z praktycznym zastosowaniem. Dotyczy to zwłaszcza odzieży wierzchniej jak kurtki, czy płaszcze, które w trakcie dnia są wielokrotnie zdejmowane i zakładane ponownie. Stosowana jest więc w nich wysokiej jakości taśma zamkowa, która dzięki swoim właściwościom nie ulega szybkiemu zużyciu. Kiedy wykorzystywane są zamki spiralne pracownie krawieckie dbają o ich wyeksponowanie, dlatego dobierają produkty o dopasowanej kolorystyce oraz odpowiedniej długości, w zależności od rozmiaru odzieży. Muszą również pamiętać o tym, że kurtki mają cechować się szczelnością, by zapewniać komfort termiczny. W tym celu w odzieży wierzchniej pojawiają się rzepy na klej o dużej trwałości, dające możliwość wielokrotnej regulacji.

Detale nadające odzieży nowoczesnego wyglądu

Taśma suwakowa to nie jedyny element, który rzuca się w oczy na odzieży. Warto również wspomnieć jak istotną rolę pełni guma dziana wykorzystywana zarówno w kobiecych kreacjach, jak i częściach garderoby codziennej. Jej rozciągliwość sprawiła, że często pojawia się w miejscu, gdzie niezbędne jest delikatne ściągnięcie materiału, by uzyskać niesamowity efekt. Poza tym znajduje także zastosowanie jako ściągach w bluzach, czy kurtkach. Świetny dodatek stanowią również sznurki pasmanteryjne o zróżnicowanym splocie i ciekawej kolorystyce wykorzystywane jako mały detal podczas produkcji niecodziennych kreacji.

Zakłady krawieckie wykonują bardzo skomplikowaną pracę, dlatego niezbędne są im wszelkiego rodzaju ułatwienia w postaci praktycznych, ale zarazem estetycznych elementów. Dotyczy to zarówno suwaków, ale także guzików czy gum tkanych, które dzięki występowaniu w wielu kolorach i rozmiarach można dobrać do każdej części garderoby. W ten sposób krawcowa ma możliwość zadbania o najmniejsze detale, które wyróżniają odzież szytą na zamówienie od popularnych sieciówek.