Miejsce gdzie możesz znaleźć inspiracje


Materiały wykorzystywane podczas produkcji odzieży

07.03.2019 14:06 jslowik


Materiały wykorzystywane podczas produkcji odzieży

Proces produkcji odzieży w zależności od jej typu jest mniej lub bardziej pracochłonny. Najpierw trzeba odpowiednio wykonać projekt uwzględniający dokładne wymiary, by móc przejść do jego realizacji. Poza standardowymi materiałami niezbędne są również dodatkowe artykuły spełniające bardzo istotne funkcje w danym elemencie ubioru. Są to między innymi zamki pasmanteryjne łączące ze sobą dwie części tkaniny, czy guma tkana pełniąca rolę ściągacza dostępne w niemal każdej hurtowni oferującej produkty pasmanteryjne.

Czytaj więcej...


Produkcja i zastosowanie pasów z tworzyw sztucznych

07.03.2019 13:59 jslowik


Produkcja i zastosowanie pasów z tworzyw sztucznych

Przewożenie ciężkich ładunków wiąże się z dużą odpowiedzialnością, jaką w przypadku ich uszkodzenia ponoszą osoby wykonujące zlecenie. Należy zadbać więc o właściwe zabezpieczenie, które zapewni stabilizację oraz trwałe mocowanie do pojazdu. W tym celu wykorzystywane są pasy wykonane z polipropylenu znajdujące zastosowanie wszędzie tam, gdzie transportowane są różnego rodzaju paczki, palety, czy inne ciężkie elementy. Taśma polipropylenowa stanowi alternatywę dla taśm stalowych, które są zdecydowanie mniej poręczne i mają większą wagę.

Czytaj więcej...


Sposoby łączenia tkanin w różnych dziedzinach przemysłu

07.03.2019 13:52 jslowik


Sposoby łączenia tkanin w różnych dziedzinach przemysłu

Szeroki zakres wykorzystywania tkanin o odmiennych właściwościach sprawił, że pojawiło się większe zapotrzebowanie na elementy, które je ze sobą połączą. Dotyczy to zarówno branży tapicerskiej, jak i odzieżowej, gdzie często występują materiały wymagające możliwości zmiany ich położenia w dowolnym momencie. W tym celu wyprodukowane zostały taśmy rzep występujące na rynku w różnej postaci oraz wymiarach. Każdy producent pasmanterii na pewno posiada je w swoim asortymencie oferując zarówno sprzedaż detaliczną, jak i hurtową.

Czytaj więcej...


EKO-Smycze – Oczyszczamy świat z butelek PET !!!

23.01.2019 14:07 Wojciech Lindert


EKO-Smycze – Oczyszczamy świat z butelek PET !!!

W dzisiejszych czasach, w dobie wszech obecnych opakowań z tworzyw sztucznych w które pakowane są niemal wszystkie produkty konsumpcyjne, zarówno spożywcze jak i użytkowe, bardzo dużym problemem jest utylizacja i składowanie zużytych opakowań. 

Czytaj więcej...


Sznurki pasmanteryjne i ich szerokie zastosowanie

10.12.2018 12:50 Sabina Głogowska


Sznurki pasmanteryjne i ich szerokie zastosowanie

Sznurki możemy odnaleźć w wielu produktach  zarówno jako walor ozdobny produktu końcowego np. zastosowanie w dywanach, pufach jak i usztywnienie czy wzmocnienie – stosowane w meblach tapicerowanych, torebkach czy wózkach.

Czytaj więcej...


Taśmy spinające czyli jak dobrze zabezpieczyć ładunek

07.12.2018 09:23 Łukasz Robak


Taśmy spinające czyli jak dobrze zabezpieczyć ładunek

Firma Jatex, jako producent pasmanterii skupia się na tworzeniu szerokiego asortymentu  pasmanteryjnego. Jako, że sami wysyłamy towar naszym klientom i pakujemy przesyłki, stad wiemy jak ważne jest ich właściwe zapakowanie.

Kiedy pojawiły się pytania o produkty tego typu, wychodząc naprzeciw naszym Klientom, poszerzyliśmy asortyment o taśmy spinające do zabezpieczania towaru, ładunku na palecie.

Czytaj więcej...


Surowiec nie z tej ziemi

03.12.2018 13:47 Wojciech Lindert


Dyneema - Najmocniejsza przędza na świecie

Dyneema ® to najmocniejsza przędza na świecie, jest to handlowa nazwa polietylenu o ultra dużej masie cząsteczkowej (UHMWPE), producentem jest Holenderska firma DSM. Ta super wytrzymała przędza zadziwia świat swoimi niezwykłymi parametrami. Jest ekstremalnie wytrzymała, zachowując minimalną wagę. Dzięki temu daje niezwykle wiele możliwości zastosowań.

Czytaj więcej...


Dofinansowanie Unijne

06.03.2018 14:47 Administrator User


dofinansowanie UE dla firmy Jatex

Firma Jatex Marcin Tomasik w roku 2017 otrzymała dofinansowanie Unijne w ramach Realizacji lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej.

Czytaj więcej...


Uchwyty transportowe - przewaga nad konkurencją w branży stolarki okiennej

20.12.2016 11:44 Sabina Głogowska


Uchwyty transportowe - przewaga nad konkurencją w branży stolarki okiennej

Identyfikując potrzeby dystrybutorów stolarki okiennej stworzyliśmy produkt, którego zadaniem jest w znaczący sposób ułatwić transport i montaż okien.

Będąc producentem taśm tkanych znaleźliśmy nowe zastosowanie dla taśmy nośnej będącej w stałej naszej produkcji. Dotychczasowo zaopatrywali się w nią producenci plecaków, mebli czy wózków. Po zastosowaniu kilku dodatkowych czynności stworzyliśmy nowy produkt i dotarliśmy z nim do producentów stolarki okiennej. 

Czytaj więcej...


Nowy trend zdobniczy – taśmy rypsowe

16.11.2016 13:22 Wojciech Lindert


Zastosowanie taśmy rypsowej

Koniec roku to okres obfitujący w różnego rodzaju wydarzenia targowe w wielu branżach. Tak też jest w branży meblarskiej, która jest jednym z większych odbiorców produktów firmy JATEX. Listopad to miesiąc w którym odbywają się jedne z największych targów wzornictwa meblarskiego w ciągu całego roku. Wśród nich są takie targi jak: ORGATEC w Kolonii (Niemcy), DOMOTEX w Hanowerze (Niemcy), imm cologne w KoloniI (Niemcy), Maison & Objet w Paryżu (Francja).Meble które wystawiane są na tych targach kreują trendy wzornictwa na najbliższe miesiące. Z tego powodu czołowe firmy meblarskie przygotowują się do nich bardzo rzetelnie i są one dla nich bardzo istotne. Przygotowania te rozpoczynają się duże wcześniej. Aby pozostawać na TOPie, praktycznie powrót z poprzedniej edycji jest jednoczesnym początkiem opracowywania modeli na następne targi.

Czytaj więcej...